• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Szkoła Podstawowa nr 3
im. K.K. Baczyńskiego
w Raciborzu

 GodĹ‚o PolskiBiuletyn informacji publicznej BIP

 

  Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego z SP 3 Racibórz- Brzezie. Karol Pieczka – uczeń klasy VI  naszej szkoły jest jednym z dwóch raciborskich laureatów Wojewódzkiego Konkursu  Matematycznego. Po przejściu etapu szkolnego i rejonowego, w etapie wojewódzkim uzyskał 90 % punktów możliwych do zdobycia i tytuł laureata. Jak mówi Karol - przepisem na sukces jest koncentracja i rozwiązywanie dużej ilości nietypowych, problemowych zadań. Przeczytał w Internecie, że rozwiązywanie codziennie co najmniej 10 zadań matematycznych daje dużą sprawność i tej zasady się trzyma. Swój czas po lekcjach poświęca na swoje pasje - grę na skrzypcach i tańce ludowe. Jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu oraz członkiem Zespołu Pieśni Tańca "Raciborzanie II". Zauważył, że muzyka ma wiele wspólnego z matematyką, sprawność rachunkowa pomaga mu w grze  na instrumencie, śpiewie i  w tańcu. W ubiegłym tygodniu Karol zdobył IV miejsce w konkursie matematycznym "Matematyka na 5 w G 5", a 16 marca I miejsce i tytuł Najlepszego Matematyka szóstoklasisty w XVII Konkursie Matematycznym o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Na ostatnim konkursie równie dobrze spisali się jego koledzy z klasy: Kinga Polak i Szymon Kulikowski – którzy wraz z Karolem drużynowo także wywalczyli I miejsce.

logo projekt