• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Szkoła Podstawowa nr 3
im. K.K. Baczyńskiego
w Raciborzu

 GodĹ‚o PolskiBiuletyn informacji publicznej BIP

W ramach upowszechniania wiedzy o nowotworze złośliwym skóry Państwowa Inspekcja Sanitarna woj. śląskiego realizuje Program „Znamię! Znam je?” – czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry. Nasza szkoła również włączyła się w to przedsięwzięcie. 12 maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Czerniakiem. W tym dniu  gościł w naszej placówce jeden z najwybitniejszych polskich chirurgów onkologicznych, prof. dr hab. Łukasz Krakowczyk z Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Gliwicach. Pan Profesor przygotował dla naszych uczniów prelekcję na temat  powstawania, diagnozowania i leczenia tej choroby.  Uczniowie dowiedzieli się jak sprawdzać swoje ciało, na co zwracać uwagę mając znamię. Dzieci miały  możliwość zobaczyć swoje znamiona pod dermatoskopem. Bardzo dziękujemy Panu Profesorowi za poświęcenie  czasu i cenne wskazówki.

logo projekt