• Tekst

w Raciborzu

GodĹ‚o PolskiBiuletyn informacji publicznej BIP

Tydzień kodowania

Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Kodowanie, czyli programowanie pomaga w kształtowaniu cyfrowej wyobraźni i wywiera najczęściej wpływ na wybór swojej drogi zawodowej w przyszłości.  Uczniowie naszej szkoły w klasach IV – VIII brali udział w tym wielkim wydarzeniu. Kodowali w różnych programach i językach programowania. W klasach III, IV, V i VII używali programów Baltie i Scratch. Natomiast w klasie VIII wpisywali kody w języku Python. W czasie kodowania powstawały różne projekty, np.: programy budujące domy, drogi lub programy wyświetlające pewne informacje dla użytkownika na monitorze komputera. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z udziału w tych interesujących warsztatach - „Code Week”. Kto wie, być może są wśród nas przyszli wielcy programiści?

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na facebooku naszej szkoły.

logo projekt