Uczniowie klas piątych w ramach zajęć wychowania do życia w rodzinie zrealizowali projekt propagujący zasady prawidłowego odżywiania. Treści związane z zasadami prawidłowego odżywiania były szczegółowo omawiane na wdzr. Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta bogata w produkty zbożowe , warzywa, owoce. Uczniowie świadomie wypowiadali się na temat zdrowych produktów w ich otoczeniu. Natomiast kulminacyjnym  momentem była praca w grupach -przygotowanie zdrowego posiłku. Dodatkowo uczniowie wykonali piękne plakaty.