11 listopada przedstawiciele Samorządu uczniowskiego naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach rocznicy odzyskania Niepodległości. W Raciborzu. Katarzyna Psota, Zuzanna Kozieł, Patryk Orc  i Karol Pieczka wraz z panią dyrektor i opiekunem SU Aliną Pieczką uczestniczyli w uroczystej mszy świętej z pocztami sztandarowymi, przedstawicielami władz i oświaty, mieszkańcami Raciborza. Msza miała podniosłą atmosferę, uświetnioną przez orkiestrę dętą Plania. Po mszy św. Odbył się przemarsz przed pomnik arcybiskupa Gawliny a następnie pod pomnik Matki Polki. Tam po wysłuchaniu mowy okolicznościowej nasza delegacja złożyła kwiaty. To była refleksyjna, patriotyczna uroczystość...