W październiku, klasa Ia odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Raciborzu- Brzeziu. Klasa została zaproszona przez panią bibliotekarkę- Gabrielę Kolanowską z okazji urodzin Kubusia Puchatka. Uczniowie aktywnie brali udział w zorganizowanych przez panią bibliotekarkę zajęciach. Dzieci poznały historię powstania postaci Kubusia Puchatka, wysłuchały opowiadania o urodzinach misia i z wielkimi emocjami rywalizowały w konkurencjach ruchowych. Ponadto uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, wyszukiwali pozycje wg swoich zainteresowań. Na zakończenie dowidzieli się co należy zrobić, aby móc korzystać z biblioteki.

Zajęcia biblioteczne bardzo podobały się pierwszakom!