foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

Filtr
 • Opowieść dziadka – śladami niedźwiedzia Wojtka

  Człowiek czytający książki rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę. Czytając, możemy sobie przecież wyobrazić miejsce, w którym rozgrywa się akcja książki oraz uczestniczących w niej bohaterów. Gdy otwieramy pierwszą stronę książki, nie wiemy przecież, o czym przeczytamy na jej kolejnych stronicach.

  Młodym czytelnikom warto szczególnie polecić będące prawdziwymi perełkami na rynku księgarskim książki napisane przez p. Łukasza Wierzbickiego– menadżera kultury, miłośnika zwierząt, podróżnika, a przede wszystkim popularyzatora polskiej historii dla najmłodszych.

  W piątek na pierwszej lekcji spotkali się uczniowie klasy drugiej, by posłuchać głośnego czytania wybranych rozdziałów „Dziadka i niedźwiadka”.Fragmenty książki prezentowały uczennicy z klasy 8 :Kilar Katarzyna i Linde Natalia. Drugoklasiści zapoznani zostali z historią niezwykłego niedźwiadka Wojtka, który wraz z armią generała Władysława Andersa przemierzył szlak z Persji do Włoch. Po zakończeniu głośnego czytania, mali czytelnicy odpowiadali na zadawane pytania.

  Wspaniała, ciepła opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu, niezapomniana lekcja historii, która brzmi jak bajka. Gorąco zachęcam do rodzinnego i szkolnego czytania.

  Nauczyciel bibliotekarz Oksana Leszczynska.

 • Coś więcej niż sklep z książkami


  Pani Oksana Leszczyńska nauczyciel bibliotekarz w ramach Akcji „Ciekawe spotkania ” zaprosiła do klasy 5b Pana Dariusza Biela właściciela księgarni „Sowa”z Raciborza . Uczniowie poznali tajniki dotyczące drogi książki od pisarza do czytelnika, zapoznając się przy tym z tajnikami pracy wydawnictwa, drukarni oraz księgarni. Na koniec spotkania Pan Dariusz przedstawił fragment z książki M. Ende”Momo „- niezwykłą opowieść o czasie, magii i prawdziwej przyjaźni. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczniów.


   


   

 • Spotkanie czytelnicze z Franklinem

  Uczniowie klasy pierwszej mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej lekcji promującej czytelnictwo. Dzieci odwiedził właściciel księgarni SOWA w Raciborzu Pan Dariusz Biel. Gość opowiedział uczniom, jak wygląda historia powstania książek na przestrzeni wieków. Pierwszoklasiści zobaczyli książkę, która ma ponad 100 lat, jest w przepięknej metalowej oprawie, wykładana kryształkami. Pan Darek przypomniał dzieciom, jakie korzyści płyną dla człowieka z czytelnictwa i zachęcił do czytania książek. Pod koniec spotkania uczniów odwiedził Franklin, bohater wielu opowiadań dla najmłodszych. Franklin przeczytał uczniom jedną ze swoich przygód. To spotkanie było bardzo ciekawe i na długo pozostanie w pamięci .

                                                 Organizator nauczyciel bibliotekarz Oksana Leszczyńska.

   

 • Informacja!

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu informuje, iż rekrutacja do klasy I

  na rok szkolny 2019/2020

  trwa od 11 marca 2019- do 19 marca 2019.

  Zgłoszeniadzieci do szkoły przyjmowane są
  w sekretariacie szkoły lub sekretariacie przedszkola.

  W razie wyboru innej szkoły rodzic ma obowiązekpowiadomienia szkoły obwodowej

  do 19 marca 2019r
   o swojej decyzji ( składa wniosek o przyjęcie dziecka do wybranej szkoły).

 •   Noc z 12 na 13 lutego zmieniła zwykłe klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu w niezwykły świat detektywistycznych zmagań z zagadkami. To już szkolna tradycja, że uczniowie spędzają noc w szkole uczestnicząc w zajęciach opartych o omawianą lekturę. Tym razem tematem przewodnim był „Szatan z siódmej klasy”. Uczniowie klasy VI wraz z organizatorem-wychowawcą klasy - Ewą Bochnią-Hetman i opiekunami: Izabelą Iksal i Krystyną Schroeder spotkali się o godzinie 17.30 w szkole, gdzie w oparciu o lekturę „Szatan z siódmej klasy” brali udział w detektywistycznych zabawach. Rozwiązywano rebusy i piktogramy, zmagano się z zagadkami detektywistycznymi w oparciu o książkę Makuszyńskiego, tworzono mapy poszukiwaczy skarbów...

 •  

    Karnawał to czas radości i zabaw. W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I – III mieli okazję przez dwie godziny bawić się na parkiecie przy skocznej muzyce. Różnorodność kostiumów i pomysłowość utwierdzała wszystkich w przekonaniu, że do balu karnawałowego  każdy przygotowywał się z wielką starannością.  Zabawa w odczuciu wielu osób zakończył się zbyt szybko. Ale tak to już bywa, że w miłej atmosferze i podczas dobrej zabawy czas płynie w przysłowiowym mgnieniu oka.