foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

Filtr
 • Sesja zimowa

  Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w ogólnopolskiej olimpiadzie językowej Olimpus. Jak co roku nasza szkoła organizuje konkurs języka angielskiego i niemieckiego.

   

   

  Termin olimpiad jest następujący:

  język angielski - 8.01.2020r., sala nr 9, godz.9.00

  język niemiecki - 10.01.2020r., sala nr 9, godz.9.00

  Życzymy powodzenia!

   

 •  

    Uczniowie naszej szkoły od 27grudnia do 3 stycznia 2016, brali udział w ogłaszaniu radosnej Nowiny o Bożym narodzeniu mieszańcom Brzezia. Dzieciom pomagali rodzice byli ich opiekunami. Grupy kolędowe liczyły po  siedem osób. Wszystkich grup było osem. Każda grupa przedstawiała scenkę u gospodarza domu. Postaciami byli: Józef, Maryja, Anioł, Dziecko Latynoamerykańskie, Dziecko Azjatyckie, Dziecko Afrykańskie. Przez cztery dni dzieci odwiedziły wszystkich mieszkańców Brzezia. Zebrali na misję 8500zł. Podarowane słodycze zostały zawiezione do: DPS św. Notburgi w Raciborzu, Dom Samotnej Matki w Modyni i dom dziecka w Pogrzebieniu. Te dary zawdzięczamy wszystkim mieszkańcom Brzezia. Z całego serca wszystkim składamy Bóg Zapłać.

 •  

    W miesiącu styczniu uczniowie klas IV-VI wzięli udział w olimpiadach przedmiotowych z języka angielskiego i z języka niemieckiego. Do olimpiady przystąpiło 28 osób. Testy składały się z zestawu 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery odpowiedzi, z których jedna była prawidłowa. Uczniowie mogli zdobyć aż 60 punktów za cały test. Konkurencja była duża, ale naszym uczniom udało się zająć wysokie lokaty. Borys Czerniak został laureatem olimpiady z języka angielskiego. Zajął on 9 miejsce na 4817 osób zdających w całej Polsce. Zdobył 52 punkty (dyplom laureata). Katarzyna Psota została laureatką olimpiady z języka niemieckiego. Zajęła 8 miejsce na 508 osób biorących udział w zmaganiach. Kasia zdobyła 53 punkty ( dyplom laureata). Uczennica klasy VI Aleksandra Koloska pokonała 422 osoby biorące udział w olimpiadzie z języka niemieckiego i zajęła 3 miejsce.Ola zdobyła 58 punktów,dyplom laureata i nagrodę książkową.Serdecznie gratulujemy izapraszamy do kolejnych zmagań już za rok !

 •  

    Tradycyjnie, jak każdego roku uczniowie naszej szkoły wspólnie ze swoimi rodzinami włączyli się bardzo aktywnie w akcję WOŚP. 11 stycznia zorganizowana została kawiarenka z wypiekami mam. Uczniowie do puszek wrzucali dar serca przekazany przez ich bliskich, a w zamian otrzymywali pamiątkowe serduszko i słodkie co nieco:) Udało nam się zebrać rekordową kwotę - 777,11. Całość uzbieranych pieniędzy została już przekazana do sztabu WOŚP w Raciborzu. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą akcję, a w szczególności naszym mamom, które wytrwale pracowały na kawiarnianym stoisku:)

 •   Wyjątkowe spotkanie opłatkowe przygotowali pod okiem wychowawczyni uczniowie kl.VI  dla rodziców. Zaprezentowano program poetycko-muzyczny, był wspólny opłatek, koledowanie i kolędy karaoke. Dla gości przygotowano konkurs muzyczny, Jaka to kolęda  z nagrodami oraz poczęstunek. Następnie rodzice z dziećmi mogli wziąć udział w swiatecznych warsztatach plastycznych. Wykonywano pachnące świeczniki z pomarańczy i goździków, choinki 3D, świeczniki że sloiczkow, wypalano ozdoby w drewnie. Każdy mógł wykonać ozdobę i zabrać na święta do domu. Spotkanie w miłej atmosferze przyciągnęło się do późna. W wieczorze wigilijnym wzięli też udział niektórzy nauczyciele.

 •  

  PLAN PRACY KOŁA PCK NA ROK SZKOLNY 2015/2016        

   

  Działalność Szkolnego Koła PCK obejmuje szeroki zakres , a w szczególności  pomoc potrzebującym, promowanie idei humanitaryzmu i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka, działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa poprzez edukację dzieci w zakresie pierwszej pomocy oraz promowanie zdrowego trybu życia .

  Cele :

  • Kształtowanie humanitarnej wrażliwości społecznej uczniów
  • Wyrabianie postaw gotowości pomocy innym
  • Rozwijanie kultury zdrowotnej - wyrabianie nawyków przestrzegania higieny w życiu codziennym
  • Promowanie zdrowego stylu życia

     Zdania wychowawcze :

  • Wdrażanie do podstawowych zasad higieny
  • Profilaktyka uzależnień i chorób zakaźnych
  • Wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa
  • Uwrażliwianie na los i potrzeby drugiego człowieka

   

   

  L. p.

   

  Termin realizacji

   

  Zadania

   

   

  1.

  Wrzesień

  1.Sprawy organizacyjne.

  2. Nawiązanie współpracy z pielęgniarką,  Rejonowym Oddziałem PCK w Raciborzu opiekunem SKO ,szkolnym pedagogiem w celu preferowania higieny otoczenia i higieny psychicznej .

  2.

  Październik

  1. Dzień Walki z Głodem i  Ubóstwem zbiórka -żywności i słodyczy do Rejonowego Oddziału PCK w Raciborzu i do Domu Dziecka w Pogrzebieniu.
  2. Zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej  - pokaz udzielania pierwszej pomocy  ratownika medycznego .
  3. Kawiarenka misyjna .Przeznaczenie dochodu na misje.
  4. Odwiedzanie miejsc Pamięci Narodowej i cmentarza ,zapalenie zniczy.
  5. Po zdrowie na łąkę i do ogrodu.Znaczenie ziół. Zajęcia kl.III.

  3.

  Listopad

  1. Jesienne stroiki – konkurs.Sprzedaż - przeznaczenie dochodu na prezenty do szpitala z okazji Mikołaja .
  2. Gazetka „Pierwsza pomoc”.

  4.

  Grudzień

  1. Przygotowanie kartek świątecznych dla osób samotnych do Rejonowego Oddziału PCK.
  2. Świąteczny kiermasz .
    

  5.

  Styczeń

  1. Udział w akcji WOŚP .

  6.

  Luty

  1. Konkurs plastyczny – Piramida zdrowia
  2. Gazetka "Bezpieczne   zabawy  zimowe".

  7.

  Marzec

  1. Popularyzacja higieny zdrowotnej przez gazetki i kąciki czystości w klasach, organizowanie pogadanek.Dzień Czerwonego Krzyża.
  2. Udział w akcji "Wielkanoc z PCK"-

  ”Wielkanocny koszyczek” zbiórka słodyczy do Domu Dziecka w Pogrzebieniu.

   

  8.

  Kwiecień

  1. Szkolny Dzień Zdrowia. Obchody Dnia Służby Zdrowia . Przygotowywanie inscenizacji o tematyce zdrowotnej.

  9.

  Maj

  1. Propagowanie higieny osobistej ze szczególnym uwzględnieniem jamy ustnej, skóry, włosów.

  10.

  Czerwiec

  1. Podsumowanie  całorocznej pracy.Akcja „Bezpieczne wakacje”.

   

   

  Opracowała :
  Alicja Szamara opiekun PCK

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 •      Bez noc po ćmoku ktoś tam larmuje, Ponbóczek na świat ku nam zstępuje – Jasełka po śląsku w SP3
  Racibórz: - Dyć pastyrze postowejcie, Do betlyjki drap sie biercie Z piyknom witaczkom! – śpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu podczas przygotowanych dla swoich rodzin jasełek. W tym roku wyjątkowych ze względu na… język. Przedstawienie w całości, łącznie z kolędami, było po śląsku.
  Reklama Gościem honorowym był proboszcz parafii św. ap. Mateusza i Macieja ks. Bogdan Rek. Przed publicznością w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej wystąpili szósto- i czwartoklasiści z przedstawieniem a każda klasa zaśpiewała kolędę, z tym że po śląsku. Próbkę tekstu znaleźć można powyżej, to „Wśród nocnej ciszy” w wersji wg Marka Szołtyska. Jasełka, przygotowanie muzyczne z uczniami wszystkich klas, wyjątkowa dekoracje przygotowały Ewa Bochnia-Hetman i s. Sylwia Frączek. Przedstawienie było połączeniem tradycyjnych jasełek ze scenkami przygotowań wigilijnych w typowym śląskim domu. Widzowie dowiedzieli się m.in. dlaczego należy zostawić wolne miejsce przy stole, po co pod obrusem leży sianko i dlaczego do portfela trzeba włożyć rybią łuskę. Nie zabrakło oczywiście Marii z Dzieciatkiem i Józefem u boku oraz odwiedzających ich pasterzy i trzech mędrców. Czarnym charakterem był Herod i diablica, kusząca go do złego, by w końcu zaciągnąć króla do piekła.

  Poszli i znojdli zocni pastyrze,
  Fest ańfachowe Ponboczka lyże,
  Co proroki sztalowały,Na co ludziska czekały,
  Bez duge wieki!

 •  

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Dawno, dawno temu w odległej galaktyce”. Tematem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami „Gwiezdnych wojen”. Konkurs zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla.W konkursie wzięło udział  310 uczestników z całej Polski: Warszawy, Koszalina, Szczecina, Kielc, Rzeszowa, Wiskitek, Krakowa, Ścinawy, Mysłowic, Zamościa, Katowic, Dziergowic, Skierniewic, Gliwic, Chełma, Bolesławca, Łodzi, Zielonej Góry, Gierałtowic, Mińska Mazowieckiego, Białegostoku, Cieszyna, Włocławka i oczywiście z Raciborza oraz powiatu raciborskiego. W sumie na konkurs wpłynęło 298 prac. Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-10 lat, 11-14 lat, pow. 15 lat i kategoria rodzinna. Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród odbyła się w piątek 27 listopada w Bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12. W kategorii- prace komputerowe -I miejsce zajął Oskar Kwiatkowski – uczeń klasy IV. Natomiast w kategorii - 11-14 lat – wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VI-Agata Ćwiklińska za pracę wykonaną węglem. Nad uczniami opiekę sprawowała nauczycielka plastyki: E. Bochnia-Hetman

 •  

    Uczniowie klasy III wzięli udział w zajęciu otwartym dla rodziców. Celem lekcji było  poznanie  przez dzieci tradycji i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, kształtowanie rozumienia i ich kultywowania. Poprzez działania  praktyczne grupy uczniów przygotowały stół wigilijny, ubrały bożonarodzeniowe drzewko, zaprezentowały  potrawy wigilijne, pisały   świąteczne życzenia oraz  przygotowały i rozdały prezenty – niespodzianki  oraz ciasteczka dla gości.

 •  

   Tuż przed świętami zorganizowaliśmy wśród uczniów zbiórkę maskotek. Pluszaków napłynęło bardzo dużo. Dwa pełne worki przytulanek przekazane zostały dla dzieci, które objęte są pomocą MOPS w Raciborzu. Za wsparcie naszej akcji dziękujemy.

 •  

    Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia  uczniowie klasy III  z wielka radością, ogromnym sercem i najlepiej jak potrafili wykonali własnoręcznie pomysłowe kartki świąteczne. Trafiły  do podopiecznych PCK miasta Racibórz. Mamy nadzieje, że sprawiły one wszystkim obdarowanym radość

 •  

   

    Boże Narodzenie to szczególny dla wszystkich czas. 22 grudnia sześciolatki z kl. I b w radosnej atmosferze po raz pierwszy uczestniczyły w klasowej wigilii. Wspólnie śpiewali kolędy, składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. Nie zabrakło też poczęstunku  przygotowanego przez rodziców. Ciasteczka i inne słodkości smakowały wyśmienicie. Uczniowie pod choinką znaleźli dla siebie małe co nieco. Największą radość dzieciom sprawiła wygrana w szkolnym konkursie na najładniejszy świąteczny wystrój klasy. W nagrodę już w styczniu odwiedzi uczniów Myszka Miki, która przy skocznej muzyce zabawi się z sześciolatkami:)

 •  

    Przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy świąteczny kiermasz. Znalazły się na nim przepiękne stroiki, anioły, pierniki, a nawet swojski makaron. Członkowie Szkolnego Koła PCK z ogromnym zapałem pracowali na stoiskach. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom, ale też ich rodzicom, za pomoc w organizacji kiermaszu, wykonanie przepięknych ozdób oraz pieczenie pierników. Dochód zostanie przeznaczony na rzecz naszej szkoły

 •  

    W odpowiedzi na przedświąteczny apel pracowników Biblioteki PWSZ w Raciborzu opiekun PCK naszej szkoły zorganizował akcję zbiórki książeczek dla maluszków z Przedszkola nr 26 w Raciborzu. Zebraliśmy dużą ilość przepięknych książek. Wyrażamy wdzięczność uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w akcję.

 •  

    Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z wykonaniem pierniczków i ich zapachem. Mamy, które chętnie zaangażowały się do pieczenia wniosły trochę tego magicznego, świątecznego zapachu  do naszej  szkoły. W miłej atmosferze upiekły pyszne pierniki, które zostały sprzedane na szkolnym kiermaszu.

 • 
  
  Szkoła Podstawowa nr 3 im. K.K. Baczyńskiego
  47–406 Racibórz
  ul. Kpt. S. Myśliwca 16
  
  SEKRETARIAT
  Ewa Jaworowska - Sekretarz Szkoły
  Małgorzata Orczyk - Starszy Referent
  
  telefon: 32/415 39 20
  
  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

   

 •  

  WYKAZ NAUCZYCIELISZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W RACIBORZU 2017/2018

  L.p

  Nazwisko i imię

  Nauczany przedmiot

  Klasa

  1.  

  Armatys Piotr

  Zajęcia techniczne, technika

  V,VI

  IVa , IVb

  1.  

  Baran Grzegorz

  Wychowanie fizyczne

  Gimnastyka Korekcyjna

  V-VII

  I- III

  1.  

  Ewa Bochnia - Hetman

  J.  polski,

   plastyka

  IVb, VIIa,VIIb

  IV-VII

  1.  

  Cyfka Joanna

  Matematyka

  VIIa,VIIb

  1.  

  Cytera Jadwiga

  Chemia

  VIIa,VIIb

  1.  

  Holcer Małgorzata

  Doradztwo zawodowe

  VIIa,VIIb

  1.  

  Iksal Izabela

  j. angielski

  I- VI

  1.  

  Kobylak Michał

  j. niemiecki

  zajęcia informatyczne

  informatyka

  IV-VI

  V- VI

  IV, VII

  1.  

  Labocha Sylwia

  j. polski

  IVa, V, VI

  1.  

  Locińska Sylwia

  Edukacja wczesnoszkolna

  pedagog

  IIIa

  1.  

  Liszka Magdalena

  Nauczyciel wspomagający

  IVb

  1.  

  Michnik Krystyna

  (s. Janina)

  Religia

  I-VII

  1.  

  Nawrat Karina

  j. niemiecki

  I-III

  VIIa,VIIb

  1.  

  Niedzbała Monika

  Wychowanie fizyczne

  IVa,IVb

  1.  

  Pieczka Alina

  Przyroda,

  matematyka,

  biologia

  IV-VI

  VI

  VIIa,VIIb

  1.  

  Pacharzyna Krystyna

  Edukacja wczesnoszkolna

  logopedia

  Ib

  1.  

   Paniczyk- LitwinowiczEwa

  Fizyka

  VIIa,VIIb

  1.  

   Popiel- ŁapiniakMałgorzata

  matematyka

  V

  1.  

  Reszka Marceli

  muzyka

  IV-VII

  1.  

  Szamara Alicja

  Edukacja wczesnoszkolna

  I,IIIa, IIIb

  1.  

    Schroeder Krystyna

  Edukacja wczesnoszkolna

  I

  1.  

   Smandek Sylwia

  matematyka

  IVa,IVb

  1.  

  Zdanowicz Izabela

  Historia, wdżwr

  Geografia

  IV-VII

  VIIa,VIIb