Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
W ramach akcji dla uczniów pierwszej klasy artyści z Bajkolandii czytały  bajkę”Cudowna kłódka”a na zakończenia  uczniowie otrzymały zadanie przygotować  prace plastyczne ,które będą zaprezentowane na wystawie.
Dzień Głośnego Czytania był również okazją do zaprezentowania nowości czytelniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
 Nauczyciel bibliotekarz Oksana Leszczyńska.

Książkożercy – nowa seria książek do nauki czytania