foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

 

 

 

 

 

„Konstytucja ważna rzecz”          

          W murach Szkoły  Podstawowej  nr 3 w Raciborzu odbyło się bardzo ciekawe spotkanie w ramach „Tygodnia Konstytucji”. Uczniowie mieli  okazję uczestniczyć w nietypowych zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez właściciela kancelarii adwokackiej w Warszawie. Pan Karol Wojciechowicz z ogromnym zaangażowaniem drążył wszelakie tematy prawne związane z konstytucją. Prowadzący na dłużej zatrzymał się przy zasadzie wolności poglądów i wywołał tym niesamowitą burzę wymiany poglądów młodych ludzi. Zajęcia były niecodziennym przeżyciem dla uczniów. Mogli wcielić się w przedstawicieli prawa i wdawać wyroki w ważnych sprawach. To pozwoli im uzmysłowić sobie, jak ważną rolę odgrywa w naszym kraju konstytucja.