foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

  Noc z 12 na 13 lutego zmieniła zwykłe klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu w niezwykły świat detektywistycznych zmagań z zagadkami. To już szkolna tradycja, że uczniowie spędzają noc w szkole uczestnicząc w zajęciach opartych o omawianą lekturę. Tym razem tematem przewodnim był „Szatan z siódmej klasy”. Uczniowie klasy VI wraz z organizatorem-wychowawcą klasy - Ewą Bochnią-Hetman i opiekunami: Izabelą Iksal i Krystyną Schroeder spotkali się o godzinie 17.30 w szkole, gdzie w oparciu o lekturę „Szatan z siódmej klasy” brali udział w detektywistycznych zabawach. Rozwiązywano rebusy i piktogramy, zmagano się z zagadkami detektywistycznymi w oparciu o książkę Makuszyńskiego, tworzono mapy poszukiwaczy skarbów...

Konkurs wiedzowy o lekturze wygrała Anna Machowska.  Młodzi detektywi poszukiwali też skarbu, który został odnaleziony w szkolnej bibliotece. Uczniowie brali udział w tworzeniu dziennika Adama Cisowskiego, bitwach drużynowych na poduszki, tworzeniu kolacji detektywów, a w pracowni informatycznej zaprojektowali strój i gadżety niezwykłego detektywa.

Około godziny pierwszej przyszedł czas na seans filmowy. Ranek rozpoczął się żołnierską pobudką, podsumowaniem zajęć, wręczeniem dyplomów i nagród. Po raz kolejny ( przekonaliśmy się, iż takie przedsięwzięcia są dla uczniów i nauczycieli, nie lada atrakcją. Dają możliwość integracji klasy, przełamywania różnorodnych barier i umacniania więzi. Nasza szkoła to nie tylko miejsce rozwoju, ale również przyjemnego dzieciństwa w atmosferze zabawy, akceptacji i nauczyła wszystkich jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie wyjątkowy spędzić wolny czas.